Szwedzkie przygody Mara i Jagody :) Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W minionym tygodniu mieliśmy przyjemność przygotować kolejną edycję „Biegowego Potopu” w Szwecji. Naszym zdaniem to ciekawa przygoda obejmująca: podróż promem, biegi i marsze nordic walking w pięknym terenie oraz zwiedzanie Szwecji.

 

 

7 listopada w Ośrodku Biegowym Svartbäcksmåla (Szwecja) odbyła się ostatnia w tym roku edycja Biegowego Potopu organizowanego przez Stena Line. Wspólnymi siłami z fundacją Festiwal Biegowy zorganizowaliśmy te nietypowe zawody.

 

Biegi i marsz z kijami rozgrywane były na dystansach 5,10 i 15 km – zawodnicy biegali po dwóch leśnych pętlach wyznaczonych w terenach, gdzie zimą funkcjonują trasy do narciarstwa biegowego. Do naszych zadań należała pełna organizacja zawodów: organizacja biura zawodów, oznakowanie trasy, zbudowanie zaplecza startowego, pomiar czasu, przeprowadzenie wszystkich konkurencji, „spikerka” oraz wręczenie nagród.

 

Gorąco polecamy te specyficzne zawody. Są doskonałą okazją do przepłynięcia się promem z Polski do Szwecji (z dyskoteką w obydwie strony ;), pobiegania w pięknym terenie oraz zobaczenia pobliskich zabytków (w tej edycji zwiedzaliśmy m.in.  Zamek w Kalmar).

 

Więcej informacji o tym biegu można znaleźć na stronach:

  1. Stena Line
  2. Festiwal Biegów

   

Czytany 631 razy