Pomogliśmy uczcić biegowo Niepodległość Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzisiaj (11.11.2019 r.) organizowaliśmy zawody w gminie Nieporęt. Odbyła się tam już 4 edycja Biegu Niepodległości. Na start zawodów zgłaszały się całe rodziny. Każdy mógł wybrać dystans dla siebie.

 

 

Zawody organizowane przez lokalne władze świeckie i kościelne z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Kolejny raz firma MT-SPORT oraz Festiwal Biegowy zostali poproszeni o organizację. Tym razem rywalizacja dzieci i młodzieży odbywała się na dystansach: 400m, 800m oraz 3,5km. Dorośli mogli wybrać dystans główny 10km (atest PZLA) lub o blisko połowę krótszy – 5,7km.

 

Na starcie zawodów mimo początkowo niezbyt dobrej aury pogodowej stanęło blisko 400 osób. Na szybkiej i płaskiej trasie wszyscy cało i bezpiecznie dotarli do mety. Następnie w dobrych humorach zregenerowali siły w bufecie oraz odebrali nagrody. Zachęcamy wszystkich - szczególnie z okolic Warszawy - do udziału w tych dość młodych niepodległościowych zawodach. Tym bardziej, że są one całkowicie darmowe – brak opłaty startowej.

   

Czytany 445 razy