Długo będziemy pamiętać tego sylwestra :) !!!

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Obóz Sylwestrowy już za nami…..W nowy rok 2019 tradycyjnie wjechaliśmy na nartach….

..a było to tak…

 

28 grudnia rozpoczęliśmy nasz obóz wspólną kolacją, po której na spotkaniu organizacyjnym omówiliśmy program i wszyscy uczestnicy otrzymali ,,obozowe czapeczki’’ biegowe. Dzień kolejny rozpoczęliśmy od tradycyjnego rozruchu porannego…Pierwsze ślizgi na nartach – to wycieczka za granicę….pod górkę, zgórki…przez mostek…ubitym szlakiem w śniegu po kolana…dotarliśmy do Izerki..a tam w Piramidzie…uśmiechały się do nas jagodowe knedliki… wieczorem ognisko,kiełbaski i coś na dobre trawienie..

 

..następny dzień - to intensywne ćwiczenia stylu klasycznego na jakuszyckich trasach…Samolot, Czekolada, Jelenia Łąka, Rozdroże pod Cichą Równią i Górny Dukt…a potem lunch’yk i regeneracja w Cieplickich termach… na zakończenie dnia w sali kominkowej wieczór biesiadno-kolędowy ,,doprawiony’’ wykładem o doborze sprzętu i ubiorów do narciarstwa biegowego.

 

Dzień trzeci  -  Sylwester….Piękna słoneczna pogoda…bajkowa zimowa sceneria…i dalszy ciąg penetracji tras biegowych w Jakuszycach… doskonalenie techniki pod bacznym okiem Trenejro Marko i Tomaso… powrót do hotelu na nartach.. przebiegliśmy prawie 20 km…chwila relaksu, lunch, powrót na Białą Dolinę i ćwiczenia  technik zjazdowych, przygotowanie tras pod Bieg Sylwestrowy….

 

Godzina 24.00 witamy Nowy Rok na Białej Dolinie na nartach…pijemy szampana, składamy życzenia i…przystępujemy do rywalizacji sztafet..wystartowały 4 pięcioosobowe drużyny…rywalizacja na trasie była zacięta…ale równorzędna…wszyscy uczestnicy Biegu Sylwestrowego zostali udekorowani medalami własnoręcznie wykonanymi przez organizatorów…A po zawodach dalszy ciąg zabawy na parkiecie..

1 stycznia 2019 rok przywitał nas deszczową aurą ,co jednak nam nie przeszkodziło udać na nartach na wycieczkę przez Białą Dolinę, Ściernisko, Hutę do naszej bazy. Po wspólnym obiedzie pożegnaliśmy się umawiając się na kolejne spotkania na nartach tej zimy i wspólne przywitanie roku 2020,na które zapraszamy w imieniu MT-SPORT

 

 

 

 

Czytany 1244 razy